אורגזמה – זכותה של כל אישה, התחברי לנשיות שלך….

מה לא נאמר, נכתב ודובר על האורגזמה הנשית? האורגזמה הנשית מהווה את אחד ממסתורי היקום. זוהי תחושה מרגשת מאוד ועוצמתית, אך למרבה הצער, נשים רבות לא זוכות לחוות אותה. נשים רבות סובלות ממחסומים רגשיים אשר מפריעים להן לחוות את האורגזמה בזמן האקט המיני. אם פעם נשים התביישו לדבר על הצרכים המיניים שלהן ועל סיפוקן במיטה, הרי שהיום לכל אישה יש את הזכות לבקש לעצמה הנאה מינית. בשביל להתחבר לנשיות שלנו ולהצליח לממש את המיניות שלנו כדאי לנו להתייעץ עם ד"ר רונית אלוני. ד"ר אלוני תעזור לנו להתחבר לרגשות שלנו ולהבין איך אנחנו יכולות ליהנות יותר בזמן קיום יחסי מין.

על קשיים במיניות אצל נשים

נשים רבות יכולות לחוות במהלך תקופות שונות בחיים שלהן קשיים במיניות. יש נשים שמפחדות ממגע. נשים אחרות נהנות ממגע פיזי אבל הן אף פעם לא מגיעות לכדי פורקן מלא והן נותרות אחרי כל מפגש מיני מתוסכלות. יש הרבה סיבות שבגללן אישה יכולה להתקשות בקבלת או השגת אורגזמה. קשיים אלו מתחלקים לקשיים פיזיולוגים כמו למשל יובש בנרתיק ולקשיים רגשיים כמו חרדה למשל. לעיתים קשיים רגשיים יכולים להשפיע על הגוף ולגרום לקשיים פיזיים שונים (כאב בזמן קיום יחסי מין, התכווצות של הנרתיק ועוד…).

מה הקשר בין קושי רגשי וקושי מיני?

קיים קשר ישיר בין קושי רגשי וקושי מיני. הגוף והנפש שלנו חד הם. ניתן לומר שהגוף והראי משמשים תמונת ראי אחד לשנייה. פעמים רבות כאשר הנפש שלנו מוטרדת אנחנו חווים זאת באופן פיזיולוגי. כך למשל כאשר אישה חשה חרדה רבה ממגע מיני הגוף שלה יכול להתכווץ והיא יכולה להרגיש לחץ רב בעת קיום יחסי מינים או מגע מיני. לחץ זה יפריע לכל אישה ליהנות מהאקט המיני ולהרגיש בו משוחררת ללא עכבות. קשיים רגשיים יכולים לכלול גם חוסר אמון או חוסר ביטחון בשותף המיני אשר מקורם בביטחון עצמי נמוך. אם אנחנו רוצות להיות מסוגלות ליהנות מקשר מיני אנחנו חייבות להרגיש בנוח עם הגוף שלנו ולא לחשוש מבן הזוג שלנו.

איך ניתן לטפל בקשיים במיניות?

אז איך ניתן לטפל בקשיים במיניות? אם אנחנו חוות קשיים במיניות שלנו ובהגעה לאורגזמה אנחנו חייבות לקבל ייעוץ ועזרה מקצועיים – למען תחושות הסיפוק והאושר האישי שלנו. טיפול אצל יועצת מינית או אצל מטפלת מינית יכול לעזור לנו להתגבר על הקושי. גם פסיכולוגית תוכל לעזור לנו להתמודד עם הקושי הרגשי והמיני שלנו. התמודדות עם קשיים אלו היא תמיד תהליך. תהליך זה רצוף באתגרים ועליות ומורדות, אכזבות, הצלחות ושאילת שאלות אודות הגוף שלנו ועצמנו. בסופו של דבר התמדה בתהליך הטיפולי תאפשר לנו להתגבר על הקושי שלנו וליהנות הנאה מלאה מיחסי מין.