שקיות מתחת לעיניים – כל דרכי הטיפול

שקיות מתחת לעיניים הן תופעה לא נעימה במיוחד, אך גם בלתי נמנעת עם השנים. הן מופיעות לאור אובדן האלסטיות של העור והתנוונות השרירים הקטנים סביב העיניים. עקב כך, רקמת השומן המושפעת מכוח הכבידה יורדת מטה ונוצר מראה של עיניים נפוחות. ישנן דרכים שונות להתמודד עם המצב, החל מ"תרופות סבתא", דרך אמצעים קוסמטיים ועד לרפואה אסתטית מתקדמת. כמו כן, ישנם שינויים באורח החיים שניתן לבצע על מנת לשפר את המראה הכללי.

מה מביא להיווצרות שקיות מתחת לעיניים, מלבד הזמן?

שקיות מתחת לעיניים עשויות להופיע עקב מחסור בנוזלים וצריכה של יותר מדי מלח. צריכת אלכוהול מוגברת גם היא עשויה להביא לעיניים נפוחות בבוקר, כיוון שהאלכוהול מייבש הגוף ממים, כך שבאמצעות צריכה מודעת של מים ניתן למנוע את היווצרות השקיות.

שיטות פשוטות

יש מספר דברים שניתן לעשות אם התעוררתם בבוקר ולא אהבתם את "עיני הפנדה" שהמראה הראתה לכם. ראשית, מקלחת חמה יכולה לאזן את הנוזלים בגוף ולהביא למראה רענן יותר. למניעת מצבים חוזרים, ניתן לנסות לישון על הגב ולא על הצד, ולהוסיף כרית אחת על מנת ליצור תנוחה שאינה מביאה להיווצרות השקיות. בנוסף, ניתן לקרר את האזור באמצעות פרוסות מלפפון או שקיות תה קרות – האפקט של הקירור מביא ליישור העור, והאלמנטים הבריאים של החומרים הטבעיים רק תורמים לכך (הוויטמינים ונוגדי החמצון). אפקט דומה מושג באמצעות קוביות קרח – ורבות מכינות קוביות קרח מחליטת צמח הקמומיל, על מנת לתרום עוד רעננות ואנרגטיות לעור.

תכשירים קוסמטיים

בעת הבחירה בתכשיר קוסמטי שיעזור לכן להיפרד מהר מהשקיות בבוקר, חשוב מאוד להבין את הבעיה ברמה הכימית ולתת מענה ממוקד, שאינו מגרה את העור ומאפשר גם הענקת לחות שחשובה מאוד גם היא לעור העדין שמסביב לעיניים. כך, תכשירים המכילים רטינול עשויים להיות המענה המושלם לצרכים של העור העדין סביב העיניים. כדאי לזכור שלפעמים התכשירים הקוסמטיים עושים בדיוק את אותה העבודה כמו התכשירים הטבעיים. כמו כן, זכרו שלעיתים שקיות מתחת לעיניים מהוות חלק מתגובה אלרגית, בעיה בבלוטת התריס או הליך דלקתי כלשהו בגוף.

מתי יש לפנות לייעוץ של רופא?

כאשר העיניים הנפוחות מגיעות לצד סימפטומים מדאיגים אחרים, כגון תגובות אלרגיות, עור בעייתי באופן כללי, תחושת עייפות וכדומה – יש לפנות לסיוע של רופא משפחה, קוסמטיקאית או רופאת עור. אם מדובר בתופעה חולפת ולא קבועה, אין סיבה לדאגה, משום שכפי שכבר ציינו לפני כן – מדובר בתופעה בלתי נמנעת עם הגיל.