הזדמנות חד פעמית

הזדמנות חד פעמית

עכשיו הבחירה בידכם!

תאי הגזע המופקים מדם חבל הטבור של תינוקכם הם ייחודיים וחשובים, אך יושלכו בתום הלידה אם לא תחליטו מראש לשמרם. מדוע תאי הגזע חשובים? משום שהם מהווים את ה גיבוי למערכת הדם והמערכת החיסונית של תינוקכם – ויש לכם רק הזדמנות אחת לשמר אותם!

שימור תאי הגזע של תינוקכם הוא מעין ביטוח ביולוגי לתינוק ולמשפחה. חישבו על השקט הנפשי שיהיה מנת חלקכם, ביודעכם כי תאי הגזע של תינוקכם שמורים בביוקורד במקום בטוח, אם חס וחלילה תזדקקו להם בעתיד.

  • אל תחמיצו את ההזדמנות
  • תאי הגזע חבל הטבור ייחודיים לתינוקכם ולמשפחתכם
  • אם לא תחליטו מראש, חבל הטבור של תינוקכם יושלך בתום הלידה!
  • שימור תאי הגזע מדם חבל הטבור חשוב למשפחתכם
  • משמעות תרומת דם חבל הטבור לבנק דם טבורי ציבורי
  • מדוע דווקא ביוקורד?

אל תחמיצו את ההזדמנות

לפני שנת 1993 נשמרו תאי גזע שהופקו מדם חבל טבור רק למטרות מחקר או לשם ביצוע השתלה מיידית, בדרך כלל עבור אח או אחות. להורים לעתיד לא ניתנה האפשרות לשמור את דם חבל הטבור של תינוקם לשימוש עתידי בעת הצורך, וחבל הטבור טופל כפסולת ביולוגית, בדומה לשלייה – והושלך בתום הלידה.

בשנת 1995 התאפשר בארה"ב בפעם הראשונה לאסוף את דם חבל הטבור של תינוקם בתום הלידה ולהפיק ממנו תאי גזע, שהם תאים ייחודיים וחשובים, לשימוש עתידי עבור משפחתם.

עכשיו, בעזרת ביוקורד, יש גם להורים הישראלים את האפשרות לשמור את דם חבל הטבור של תינוקם בבנק דם חבל טבור פרטי ישראלי.

חזרה לראש העמוד
תאי הגזע מדם חבל הטבור ייחודיים לתינוקכם ולמשפחתכם

תאי הגזע של תינוקכם הם ייחודיים. הם בעלי ההתאמה הגנטית הבלעדית עבור תינוקכם והם מתאימים מבחינה גנטית לשאר בני המשפחה הרבה יותר מאשר תאי גזע שאינם של בני משפחה. תאי הגזע מדם הטבור ייחודיים עוד בכך שהם התאים הראשוניים והמוקדמים ביותר של העובר, ולכן הבטוחים ביותר לשימוש למטרות מניפולציות רפואיות. הם נשארים במצבם הראשוני כאשר הם נאספים בתום הלידה ומוקפאים, ואין כל עדות לכך שהם מתבגרים במהלך האחסון.

תאי הגזע המופקים מדם חבל הטבור מיד בתום הלידה, עוברים את תהליך העיבוד ומאוחסנים לפני שגורמים סביבתיים יכולים להזיק להם. השימור בהקפאה עמוקה מגן עליהם מפני חשיפה לגורמים ויראליים, בקטריאליים ואחרים, שתינוקכם ותאי הגזע שבגופו עלולים להיחשף אליהם במשך הזמן. מחלות רבות, שהטיפול הנדרש בהן הוא באמצעות תאי גזע, עשויות להתפרץ כתוצאה מאותם גורמים סביבתיים. תאי גזע שהופקו בתום הלידה מדם חבל טבור של תינוק שנולד בריא מוגנים מפני גורמים אלה ואינם מתבגרים.

כיום, כאשר מתעורר הצורך לעשות שימוש בגיבוי של מערכת הדם או המערכת החיסונית, שניזוקו כתוצאה מטיפולים כימותרפיים או כתוצאה מחשיפה לגורמים סביבתיים, תאי הגזע המאוחסנים זמינים לשימוש מיידי. לצורך השימוש בהם נדרשת פחות עבודת התאמה מאשר בעת השתלת מוח עצם.

המחקר הרפואי בתחום תאי הגזע ממשיך להתפתח במהירות. המדע מגלה שימושים חדשים לתאי גזע שהופקו מדם חבל הטבור – שימושים שבעתיד גם היישום הקליני שלהם יהיה מעשי.

רבים מלקוחות חברת ביוקורד עוסקים בתחום הבריאות. הם בעלי ידע רב בנושא תאי גזע שהופקו מדם חבל טבור ובעלי מודעות רבה לחשיבותם ולחשיבות השקט הנפשי שמקנה שמירתם למקרה הצורך. לקוחות אלה מכירים היטב את חברת ביוקורד ואת מערכת אבטחת האיכות של שירותיה והם בוטחים בשיטות שאנו משתמשים בהן לאיסוף, עיבוד ושימור תאי הגזע.

חזרה לראש העמוד
אם לא תחליטו מראש, חבל הטבור של תינוקכם יושלך בתום הלידה

חבל הטבור, שדמו מכיל את תאי הגזע, נזרק יחד עם השלייה כחלק משגרת תהליך הלידה. יותר ויותר בתי חולים ליולדות ונותני שירותים לנשים בהיריון מיידעים כיום את לקוחותיהם על האפשרות לשמור את תאי הגזע מדם חבל הטבור, אולם רבים עדיין אינם עושים זאת אלא אם כן נשאלו במפורש.

אי קבלת החלטה לשמור את תאי הגזע מדם חבל הטבור היא בלתי הפיכה. תוכלו לקבל החלטה מושכלת לשמור את תאי הגזע, אם רק תשאלו בזמן! יש לכם רק הזדמנות אחת לשמור את דם חבל הטבור של תינוקכם: בעת הלידה. תאי הגזע מדם חבל הטבור זמינים רק בעת הלידה ואיסופם מתבצע לאחר ניתוק חבל הטבור מהתינוק ורצוי לפני הוצאת השלייה.

אין בתהליך זה כל סיכון לתינוק או לאם, בין אם בלידה רגילה או בניתוח קיסרי. תהליך האיסוף מאוד פשוט, בטוח ונטול כאבים, והוא אורך לכל היותר מספר דקות. ההכנות לאיסוף מתחילות בדרך כלל 60 עד 90 יום לפני מועד הלידה המשוער. ניתן להתחיל בהכנות גם ברגע האחרון, אולם הדבר כרוך בעלויות גבוהות יותר.

את ההחלטה לשמור את תאי הגזע לא תרצו לדחות לרגע האחרון!

חזרה לראש העמוד
שימור תאי הגזע מדם חבל הטבור חשוב למשפחתכם

מתינוק שנולד בריא ניתן בדרך כלל להפיק תאי גזע בריאים. אולם, גם תינוק שנולד בריא אינו מחוסן מפני מחלת הסרטן ומפני מחלות של מערכת הדם והמערכת החיסונית שעלולות להתפרץ בעתיד – מחלות שהטיפול בהן מצריך שימוש בתאי גזע בריאים כדי לבנות מחדש את מערכת הדם והמערכת החיסונית שנהרסו.

אנו מקווים מאוד שלא תזדקקו לעולם לתאי הגזע ששמרתם עבור תינוקכם או עבור משפחתכם. עם זאת, מאחר שתאי הגזע כה חשובים וזמינים רק בעת הלידה, יש צורך לאסוף אותם למקרה הצורך במיומנות, לעבד אותם בדייקנות ולשמור אותם בהגינות.

חזרה לראש העמוד
משמעות תרומת דם חבל הטבור לבנק דם טבורי ציבורי

בשנת 1993, עם הצלחת השתלות תאי הגזע מחבל הטבור בבני משפחה, מימן ארגון הבריאות האמריקאי ( NIH ) את הקמת הבנק הציבורי הראשון (בניו יורק) של תרומות תאי גזע להשתלות אצל אלה אשר אין להם תאי גזע עצמיים. שלושה בנקים ציבוריים נוספים הוקמו בשנת 1996.

המימון הפדראלי המצומצם מאפשר לבנקים הציבוריים רק איסוף מוגבל ביותר של מנות, ששיעורו פחות מ- 1% מהלידות השנתיות בארה"ב. כיום יש כ-25 בנקים ציבוריים בארה"ב הממומנים בכספי ציבור. לכשליש מהם אין יותר מקורות כספיים לאיסוף מנות נוספות.

בארץ קיימים שני בנקים ציבוריים קטנים המבוססים על תרומות – בבתי החולים הדסה עין כרם בירושלים ובתל השומר. הכמות הכללית של מנות בבנקים הציבוריים בארה\"ב ובעולם כולו מהווה טיפה בים בהשוואה למגוון המבנים הגנטיים השונים של עמים, עדות ומוצאים שונים.

תרומה לבנק ציבורי, כאשר המשפחה מחליטה שלא לבצע שימור עצמי (בבנק פרטי) היא מעשה מומלץ, אך יש לזכור ולהבין כי במקרה כזה התרומה לא תהיה זמינה בהכרח לתורם ולמשפחה בעת הצורך.

חזרה לראש העמוד
מדוע דווקא ביוקורד?

ביוקורד הקימה את הבנק הישראלי הפרטי הראשון, המציע שירותי שמירת דם טבורי להורים לעתיד. מחקרים קליניים שנערכו לאחרונה מצביעים על כך שלדם טבורי מבן משפחה יתרונות רבים בכל הנוגע לטיפולים במחלות ממאירות. בבחירת גוף שישמור על הדם הטבורי, יש להתייחס בתשומת לב מירבית לכמה שאלות.

ניסיון ואמינות: מי אחראי על הצד הרפואי-מדעי של החברה?
מעבדת ביוקורד ממוקמת במרכז הרפואי "ראשונים" והשימור מתבצע באותו מתחם. המעבדה פועלת בניהול ופיקוח פרופ' ארנון נגלר, יו"ר ההנהלה המדעית של ביוקורד ומומחה בעל שם עולמי להשתלות מוח עצם. פרופ' נגלר הוא מנהל ומייסד הבנק הטבורי הציבורי (המבוסס על תרומות) בבתי החולים הדסה עין-כרם בירושלים ותל השומר ומנהל מחלקת השתלת תאי גזע. הוא נחשב לחלוץ בארץ בתחום שמירת דם טבורי והשתלתו.

האם הבנק פועל בכפוף לאישורים ותקנים?
ביוקורד פועלת באישור משרד הבריאות. שיטת הניהול בביוקורד והתהליכים הנהוגים במעבדה, מתאימים ואף עולים על כל הנהלים והכללים שקבע משרד הבריאות. בנוסף, אנו ממלאים אחר הדרישות של נהלי הרשות הפדראלית המופקדת על הנושא בארה"ב – AABB) American Association of Blood Banks), בכל הנוגע לשמירה ובדיקת דם טבורי.

תעריפים, חשיפה ומחויבות: האם התעריפים נחשפים במלואם במסמכי הלקוח? האם ניתן החזר כספי במקרה שהאיסוף לא מצליח?

 לבחירה – מגוון חלופות ומסלולי תשלום:

 

ללא ביטוח

השתלות

 

  מראש ל- 20 שנים  5,300 לכל 20 השנים  בונוס ביוקורד: כולל פיצוי מיידי בגובה100,000 ₪ במקרה שימוש במנה להשתלה לתינוק, לאחיו/תיו עד גיל 21ולהורים למשך השנתיים הראשונות

(במסלול השנתי – ללא ההורים)

 מראש ל- 5 שנים  3,600 לכל 5 השנים
 שנתי  2,400 ו- 75 $ לשנה
       
עם ביטוח

השתלות מלא

 

 

 מראש ל- 20 שנים

 

 6,200 לכל 20 השנים  

כולל ביטוח השתלות בינלאומי לכל ההשתלות לרבות תאי גזע לתינוק, שיפוי עד 1,000,000 $ הניתנים להמרה לפיצוי חד פעמי ללא תנאי בגובה 50,000 $ 

 

 מראש ל- 5 שנים

 

3,900 לכל 5 השנים
 שנתי  2,500 ו- 90 $ לשנה


למשפחות עם סיכוי ללידת פג מכל סיבה אפשרית (רשימת הסיבות המנבאות) – מחירים ייחודיים, עקב הפוטנציאל הגלום בו לריפוי של מספר מחלות אופייניות לפגים ושל מספר מחלות מנבאות פגים של האם. מומלץ להצטייד על חשבון ביוקורד בערכת איסוף דם טבורי  – ללא עלות וללא כל התחייבות של המשפחה – כך שיאפשר במקרה לידת פג לבצע איסוף של הדם הטבורי. במידה שהמשפחה תחליט שלא לאסוף את הדם – היא לא תחוייב בכל עלות.

תוספות מומלצות לבחירה (לא חובה)

 

 

פיצול גיאוגרפי של המנה

 

תשלום חד פעמי בגובה:  650

 

ביטוח השתלות – 1 מיליון $

 

 

לתינוק ואחיו/תיו עד גיל 21 – לכל מבוטח: 15 $ לשנה או 225 $

לכל 20 השנים מעל גיל 21 - 33 $ לשנה, או 495 $ ל- 20 שנים

 

 

המחירים כוללים הכול:     מע"מ, ערכת האיסוף ומשלוחה לבית המשפחה, האיסוף בבית החולים, שיגור מנת הדם למעבדת –
בנק  החברה, דיקות המעבדה, תהליך ההכנה להקפאה וההקפאה במנות מחולקות למבחנות,
לשימושים רב פעמיים ובקרת ואבטחת האיכות במהלך השנים וח"ח שחרור המנה.

 

ניתן לפרוס את החיובים עד ל- 36 תשלומים (עם ריבית) או בקרדיט (בהתאם לסוג הכרטיס)

פרטים בשירות הלקוחות: 1-800-80-81-82

 

תעריפי הבסיס בעת ההתקשרות ילוו את הלקוח כל השנים וגם אם יועלו תעריפי החברה –
לא יועלו ללקוח.

גילוי נאות:

 דמי הרישום               סך 400 ₪ מתוך סך תשלומי הלקוח ייגבו רק בתום תהליך ההרשמה. יתרת התשלום תיגבה  רק לאחר שלילת
זיהומים במנה וכניסתה שימור.

ביטול הסכם               במקרה ביטול ההסכם טרם הלידה עקב נסיבות אשר אינן תלויות במשפחה – לא יחויב הלקוח בתשלום.
בנסיבות התלויות במשפחה-  יחויבו דמי הרישום בלבד – הכול בכפוף להחזרת ערכת האיסוף בשלמותה
ומבלי שנפתחה.

מחיר קבוצתי             הנחה מצטברת של 1% לכל חבר מצטרף לכל החברים (למשל: קבוצת 7 – 7% הנחה לכל חבר וחבר). מוגבל
לקבוצות בנות 10 משתתפים וסגירת הקבוצה בלידה הראשונה של משתתף.

בתום 20 השנים        או במעבר ממסלול שנתי למסלול מראש ל- 20 שנים נוספות, התעריף יהיה  550 $ ל- 20 שנים נוספות, או 175 $
ל- 5  שנים, או מעבר לתשלום שנתי של 85 $ – בהתאם לבחירת הלקוח (במסלול עם ביטוח: 775 $ או 99 $).

תאומים ושלישיות     תאומים – 13% הנחה  +  בחמישה תשלומים ללא ריבית.
שלישיות – 20% הנחה +  בשישה תשלומים ללא ריבית.

שימור שני במשפחה  ללא דמי רישום לילד השני ובמסלול השנתי – תשלום שנתי לכל הילדים רק 75 $.

הרשמה מאוחרת        חיוב נוסף בגובה 200 ₪ בהרשמה פחות משבועיים לפני הלידה או 400 ₪ נוספים בהרשמה פחות מ- 72 שעות לפני הלידה.

לקוחות חו"ל              עלות העברת המנה מחו"ל למעבדת החברה – על חשבון הלקוח.

ביטוח השתלות       המחיר ב- $, ובמקרה בחירה בתשלום שנתי – חיובים שקליים צמודי מדד, בהתאם לפוליסה.